Czy warto samodzielnie czyścić dywan?

Czy warto samodzielnie czyścić dywan? pranie tapicerki wrocław

Porządki robione w czasie wakacji

Okres wakacyjny sprzyja robieniu różnych porządków zarówno w domu, jak i w pomieszczeniach gospodarczych znajdujących się w pobliżu domu. Dzięki temu, że na dworze panuje ciepła pogoda można dokładnie przewietrzyć cały dom i umyć wszystkie okna oraz domowe żaluzje. W czasie wakacyjnego urlopu można także wynieść z domu wszystkie dywany i dywaniki, porządnie je wyprać i wysuszyć, a w międzyczasie odkurzyć wszystkie podłogi i dokładnie je wymyć. Sprzątnięcia mogą wymagać również różne zakamarki znajdujące się za domowymi szafami, które przez cały rok nie były przestawiane. Na koniec będzie można zetrzeć kurze ze wszystkich domowych szaf i szafek oraz przenieść się z porządkami do kuchni i łazienki.

O dywanów praniu

Próbowaliście kiedyś prać dywan?

Jest z tym bardzo dużo fatygi. Pół biedy jeśli ma się możliwość wypożyczenia specjalnego odkurzacza albo posiada się odkurzacz warsztatowy z możliwością wsysania płynów.

Sam mam trochę doświadczeń z prania dywanu. Mam taki bardzo ładny dywan z IKEA - taki w geometryczne czarne i białe wzory. Kiedy jest czysty wygląda naprawdę znakomicie. Niestety moje koty i pies dbają o to żeby go regularnie ubrudzić.

Tak więc jak tylko pogoda sprzyja to wynoszę dywan na zewnątrz i rozkładam na podjeździe. Po dokładnym oczyszczeniu czas na wiadro ze środkiem do czyszczenia - kilkanaście minut ze szczotką i dywan wyprany. Teraz wkracza odkurzacz - ma bestia niezłe ssanie. Tak więc po około godzinie ciężkiej roboty dywan wygląda jak nowy. Musi mieć tylko czas żeby wyschnąć...

Sprzątanie klas szkolnych

Budynki szkolne sprzątane są przez specjalne ekipy zajmujące się robieniem gruntownych porządków w dużych budynkach. Wprawdzie na co dzień utrzymaniem szkół w czystości zajmują się woźne, jednak nie są one w stanie w szybki sposób wyczyścić wszystkich pomieszczeń szkolnych. Tymczasem wchodzące do szkoły firmy sprzątające mogą nawet w ciągu jednego dnia posprzątać wszystkie klasy i sale gimnastyczne oraz szkolne toalety. W tych ostatnich pomieszczeniach przeprowadzana zostaje porządna dezynfekcja, a dodatkowo można zrobić przegląd wszystkich urządzeń sanitarnych. Natomiast klasy i sale gimnastyczne zostają dokładnie odkurzone i wyczyszczone, a dodatkowo porządnie przewietrzone. Dzięki temu usunięty zostaje z nich powstający w ciągu roku szkolnego kurz.