Wybór roślin do ogrodu

ce.Bonsai- genezaSztuka uprawy bonsai pochodzi z Chin (jest tam nazywana penjing, również penzai), mimo że jest kojarzona głównie z Japonią. Według źródeł, Japończycy włączyli ją do swych tradycji w VIII wieku n.e. Pierwszy wiersz

Wybór roślin do ogrodu W ogrodzie nie mogą być tylko kwiaty, czy drzewa owocowe, dobrze wyglądają również rośliny typu . Doskonale wypełnią przestrzeń, mogą posłużyć za zielony płot i zazwyczaj są mało wymagające.

Bonsai- geneza

Sztuka uprawy bonsai pochodzi z Chin (jest tam nazywana penjing, również penzai), mimo że jest kojarzona głównie z Japonią. Według źródeł, Japończycy włączyli ją do swych tradycji w VIII wieku n.e. Pierwszy wiersz mówiący o bonsai pochodzi z połowy XIV w., jednak najwcześniejsze rysunki pochodzą ze skryptów z 1309 roku.

W przeszłości sztuką tą zajmowali się ludzie wysoko urodzeni ? arystokraci, osoby duchowne. Od XVII w. zajęli się nią zwykli ludzie.

Uzyskanie doskonałej formy bonsai to rezultat wieloletniej pielęgnacji, niekiedy kilku pokoleń ogrodników. Do uprawy wybiera się gatunki drzew i krzewów o zdrewniałych pędach. Najbardziej cenione są bonsai z drzew długowiecznych, jak dęby, sosny, cisy, świerki, jałowce. Najmniej natomiast ceni się krótko żyjące gatunki roślin, jak np. topola.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bonsai


Ogród jako miejsce do relaksu

Dobrze wyglądający ogród to przyjemne miejsce do odpoczywania i relaksu. Odpowiednio dobrany styl naszej przestrzeni zielonej może okazać się kluczowy dla całościowego efektu naszej nieruchomości. Styl angielski czy francuski,a może japoński?

Wszystkie mają swoje zasady i określone kanony, których należy przestrzegać. Jeżeli nie możemy sobie z tym sami poradzić można skorzystać z usług profesjonalnego ogrodnika. Z pewnością również doradzi nam odpowiedni styl dostosowany do przestrzeni i naszego domu i wymagań.


Krzew- definicja z encyklopedii

Krzew ? niebędąca pnączem wieloletnia roślina drzewiasta o zdrewniałej łodydze, która od nasady rozgałęzia się na wiele zdrewniałych pędów równorzędnych. W przeciwieństwie do drzew, u krzewów brak osi głównej ? pnia, a także korony.

W klasyfikacji Raunki?ra krzewy zaliczane są do fanerofitów, przy czym w zależności od osiąganej wysokości wyróżnia się duże krzewy o wysokości przekraczającej 2 m jako mezofanerofity i krzewy o wysokości poniżej 2 m określane jako mikrofanerofity. Małe krzewy o wysokości poniżej 0,5 m to krzewinki, w klasyfikacji Raunki?ra ? chamefity.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzew